Neskutočný štart mužov

V týchto ťažkých časoch korona krízy sa mala v sobotu konečne začať liga pre oba mužské celky. A-tím mal mať ťažký začiatok proti známemu súperovi Žltý Sneh Košice, ktorý považujeme za favoritov ligy. Druhým tímom mal byť pre našich mužov neznáma Falcons Stará Ľubovňa. Takisto začal ligu aj B-tím, ktorý odštartoval ligu v neďalekej Nemšovej. Súpermi im boli Trenčianske Teplice a Dragons Hlohovec.

Žltý Sneh Košice : ŠK Victory Stars Dubnica 8:10 (3:3,1:3,4:4)

Ako sme už spomínali vyššie, prvý zápas mal byť pre mužov previerkou ako na tom sú po letnej príprave. Avšak do Košíc cestovalo len 11 hráčov do poľa a muži boli pripravení aj na horší výsledok. To ale neznamenalo, že by sa táto malá družina nechcela pobiť o víťazstvo. Zápas sa začínal netradične o 20:45 a lepšie do ňho vstúpili naši muži. V 11. minúte otváral skóre Peter Blažej po lobovej prihrávke od Adama Madaja. Obe strany sa snažili hrať na rýchle protiútoky, no treba priznať, že Košice mali vyše z hry. Košice dokázali streliť 2 góly, ale už o pár sekúnd vyrovnával Madaj po prihrávke na slepo od Blažeja. Košiciam sa podarilo znova odskočiť na rozdiel gólu. O minútu neskôropäť nedali pozor na dvojicu Blažej, Madaj. Druhý menovaný si tak pripísal ďalší gól na svoje konto iba 20 sekúnd pred koncom tretiny. V šatni panovala spokojnosť, pretožesúper bol ten od ktorého sa očakával skvelý florbal. Šťastie ale stálo pri našich mužoch a držalo sa pri nich aj na začiatku druhej tretiny. Do 15. minúty sa raz presadil Madaj, ktorý si pripísal už hattrick po prihrávke od novej posily Bulka, a hattrick zavŕšil aj Blažej, ktorý strelil 2 góly. Košice odpovedali iba jedným gólom a tak sa išlo do šatní za stavu 4:6 pre našich mmužov. Dokonca aj tretia tretina sa začala gólom našich Stars ale Košice zapli na plné obrátky a zavelili k obratu. Zápas otočili na 8:7.Tlak, ktorý súper vyvíjal vyeskaloval vo faul nášho kapitána Pšenáka. Následne bol vylúčený aj Blažej za slovnú výmenu s hráčom Košíc Vargom. Presilovka súpera štyria na troch im ale nevychádzala. Keď sa naskytla príležitosť, Marek Bulko vyrazil do predu, poradil si s dvoma súpermi a nahral do prázdnej brány Madajovi. To mužov naštartovalo a o minútu opäť Madaj prinavrátil vedenie hosťom. Košičania nemali veľa času a preto skúsili hru bez brankára. Tá im nevyšla a Adam Madaj si užil strelu do opustenej brány.

Góly : Madaj 7, Blažej 3

Asistencie : Madaj 3, Blažej 3, Bulko 2, Pšenák 1, Bajzík 1

Falcons Stará Ľubovňa : ŠK Victory Stars Dubnica 7:9 (3:5,2:1,2:3)

V nedeľu na mužov čakal nepoznaný súper. Krásne mesto na východe Slovenska nás privítalo v skvelej hale. Už od začiatku muži vedeli, že to nebude ľahký zápas. Domácich viedlik víťazstvu skvelí fanúšikovia. Možno aj vďaka nim vstúpili hráči Starej Ľubovne do zápasu lepšie. Na rýchle dva góli domácich dokázali naše hviezdy odpovedať takisto rýchlo gólom Káčera. O pár minút prišiel vyrovnávajúci gól z hokejky Blažeja po dorážke. Domácich to ale nezaskočilo a o chvíšu opäť viedli o gól. To však bol posledný gól domácich v prvej tretine.Góly naopak strielali naši muži. Dokonca tretiny viedli 3:5 po góloch Bulka a Madaja. Druhá tretina bola veľmi opatrná z oboch strán. Domáci a ani hostia nechceli inkasovať a preto bola hra trochu spomalená. Domáci najskôr znížili na čo odpovedal gólom Blažej. Avšak na 5:6 upravoval hráč Ľubovne Vasiľ 7 sekúnd pred koncom druhej tretiny. Naše hviezdy si v šatni museli povedať pár slov na to aby predviedli lepší výkon v tretej tretine. To sa im podarilo, keď troma gólmi behom troch minút zvýšili skóre na 5:9. Výsledok stačilo už iba ubrániť. Avšak domáci sa nevzdávali a poháňaní fanúšikmi stiahli rozdiel na dvojgólový. Hostia sa bránili a nakoniec udržali víťazstvo. Dôležité tri body do tabuľky pre našich mužov bolo na svete.

Góly : Madaj 3, Blažej 3, Bulko 2, Káčer 1

Asistencie : Blažej 4, Bulko 2, Madaj 2, Bagin

Vyjadrenie Adama Madaja : Od súpera sme očakávali všeličo, keďže sme ešte s nimi nevyhrali. No my sme sa Žltého Snehu nebáli a nastúpili sme do zápasu s kľudom. Žltý Sneh je naozaj veľmi kvalitný tím a tak sme sa nechali prekvapiť čo vymyslí a zo začiatku sme začali brániť od polovice ihriska. Keď sa zápas rozbehol, prvý my sme strelili úvodný gól v novej sezóne. Darilo sa nám vstupovať do každej tretiny gólom. V tretej tretine sme viedli už o 3 góly ale po drobných chybách sme inkasovali 4 góly  a zrazu sme prehrávali 8:7. Potom prišlo vylúčenie na našej strane a taktiež osobný trest. To nás nakoplo a v oslabení 4 na 3 sme strelili gól na 8:8. Vzápätí sme strelili ďalší gól a ujali sme sa vedenia. Ku koncu súper skúsil hru bez brankára a tým nás zatlačili na našu polovicu. Po získanej lopte sa mi poradilo streliť gól do prázdnej brány a bolo rozhodnuté. Vďaka všetkým chalanom a chytajúcemu Adriánovi Obertovi sme tento ťažký zápas zvládli úspešne. Na druhý deň to bolo pre nás ťažké. Po odohratom zápase so Žltým Snehom sme boli dosť fyzicky unavení. Na zápas so Starou Ľubovňou sme sa museli poriadne skoncentrovať a psychicky pripraviť. V prvej tretine sme inkasovali 2 rýchle góly, no to nás všetkých nakoplo a zápas sme vyrovnali. Po veľkej chybe v našom obrannom pásme sme inkasovali ďalší gól. Povedali sme si, že sa musíme vzchopiť otočiť to. To sa nám aj podarilo a tretinu sme nakoniec vyhrali 3:5. Do druhej tretiny sme vkročili zlou nohou a tretinu sme prehrali 2:1, no stále sme viedli. Tretia tretina sa pre náš začala skvelo. Na úvod sme strelili 3 rýchle góly a odskočili súperovi. Potom prišlo zbytočné vylúčenie a v oslabení sme inkasovali gól. Ku koncu nás domáci ešte zatlačili a znížili na 7:9 no tento výsledok sme už ubránili. Zápas sme nakoniec vyhrali 7:9 a domov sme si z východu doniesli dôležitých 6 bodov. Ešte raz ďakujem všetkým mojim spoluhráčom za kvalitný a úspešný víkend.

Mužské "Béčko" v ktorom hrajú prevažne mladší hráči nášho klubu si túto sezónu zahrajú do sýtosti. Do ligy sa prihlásilo až 11 mužstiev z celého západného Slovenska. Medzi prvými súpermi mali byť susedia z Trenčianskych Teplíc a draci z Hlohovca. Prvý zápas bol naozaj ostrý a obaja súperi si nič nedarovali. Výsledok 3:3 je ale pre našichmužov určite sklamanie, pretože chceli tento zápas vyhrať. Takisto aj druhý zápas s Hlohovcom. Tento zápas bol ako na váhach. Raz viedla jedna strana, raz druhá. Šťastie ale stálo pri našich mužoch, ktorý dokázali nakoniec tesne vyhrať 7:6.

Revel Trenčianske Teplice : ŠK Victory Stars Dubnica "B" 3:3

Vyjadrenie Jozefa Mutalu : Do zápasu proti tímu z Teplíc, sme nastúpili v plných silách, pretože to bol prvý zápas dňa. Zápas skončil remízou, ale bolo to len naša vina. V počte striel voči súperom sme boli oveľa slabší. Vďaka nášmu šikovnému brankárovi sme to dotiahli aspoň na vyrovnaný stav v ktorom sme sa udržali až do samého konca. Verím, že na najbližšom zápase proti Tepliciam, sa budeme vyvarovať chybám z prvého zápasu a dotiahneme ho až na samotné víťazstvo.

ŠK Victory Stars Dubnica "B" : Dragons Hlohovec 7:6

Vyjadrenie Mária Mutalu : Po prvom remizovanom zápase sme chceli zápas proti Hlohovcu dotiahnuť do víťazného konca. Úvod zápasu prebiehal v náš prospech. Po troch strelených góloch sme si udržali stav prvej tretiny 3:0. V druhej tretine sme upustili z našej hry a súper využil naše chyby v jeho prospech a otočil zápas. V tretej tretine sme napravili naše chyby a zápas dotiahli do víťazného konca.

Sezóna 2019/2020 sa skončila pre celú mládež Späť na článkyFlorbal po dlhom čase ....