Dorastenci zbierali skúsenosti na Open Game 2019

V čase predposledného júnového víkendu vycestovali naši dorastenci na turnaj Open Game 2019 do Brna.

V čase predposledného júnového víkendu vycestovali naši dorastenci na turnaj Open Game 2019 do Brna.

Je to prestížny mládežnícky turnaj, kde je možnosť stretnúť sa s českými tímami vo svojich kategóriách, z ktorých sa väčšina svojou kvalitou vyrovná naším popredným tímom v slovenskej lige.

Polovicu nášho družstva tvorili starší žiaci, ktorí budú základom v dorasteneckej kategórii pre budúcu sezónu.

Chalani napriek veľkej snahe a bojovnosti nedosiahli výsledkového úspechu, ale získali veľké množstvo skúseností a zážitkov, ktoré využijú v ďalšej sezóne.

Veríme, že počas roka naberú ďalšie herné skúsenosti a budú omnoho úspešnejší na tomto alebo podobnom podujatí.

Prehľad zápasov spolu s komentármi hráčov a trénera.

 

20.06 (Štvrtok) 20:30 Tatran Střešovice - 1:8 - Gól: Jakúbek

Komentár k zápasu Richard Vanko (brankár):

Do prvého zápasu turnaja sme nastúpili s veľkým odhodlaním. Prvá časť zápasu nám vôbec nevyšla, keď sme inkasovali hneď 4 góly. Pred koncom prvej časti sme vďaka gólu Martina Jakúbeka znížili skóre, ale v druhej časti sme znovu inkasovali 3 góly a aj cez našu odhodlanosť až do konca zápasu sme prehrali o 7 gólov.

 

21.06 (Piatok) 11:00 FBK Atlas Blansko - 2:4 - Góly: Fiala 2

Komentár k zápasu Adam Fiala (hráč):

Po prvom zápase sme neskladali hlavy a chceli sme uhrať čo najlepší výsledok. Kvôli chybám v obrane a nepremeneným šanciam sme po prvom polčase prehrávali 0:1. Na začiatku druhého polčasu mali navrch hráči Blanska a aj vďaka chybe a inkasovanom góle v našej presilovke sme prehrávali už 0:3. V posledných 5 minútach zápasu sme ešte stihli zmeniť výsledok zápasu na manko 1 gólu, ale nakoniec kvôli našej nepozornosti v obrane sme 10 sekúnd pred koncom inkasovali a zápas skončil 2:4 v náš neprospech.

 

21.06 (Pátek) 16:45 FBC Dragons - 1:1 - Gól: Mutala

Komentár k zápasu Aleš Suder (hráč):

Po predošlom zápase sme si v kabíne povedali, že si ideme zápas užiť a budeme hrať v pohode a s úsmevom. Aj tak bolo. Tento zápas sme hrali, ako žiadny iný predtým. Všetci si pomáhali, zastupovali sa a hrali obetavo na hranici svojich možností. Aj napriek mnohým vylúčeniam sme držali čisté konto a ohrozovali súperovu bránku. Necelé  3 minúty pred koncom sme inkasovali po veľmi rýchlej a presnej akcii gól na 0:1,ale ten nás nakopol ešte viac a za pár sekúnd Dodo Mutala po peknej prihrávke Martina Jakúbeka vyrovnal na 1:1. Nie je možné označiť najlepšieho hráča zápasu. Bol ním celý tým. Remíza 1:1 bola vydretá a právom patrí všetkým.

 

21.06 (Piatok) 20:30 FBC HRANICE - 0:4

Komentár k zápasu Jozef Mutala (hráč):

Do zápasu proti FBC Hranice sme vošli s rovnakým nasadením ako do ostatných. Prvá časť zápasu bola veľmi vyrovnaná, no napokon po chybách hráčov a brankára sme podľahli a dostali góly. My sme sa napriek tomu nevzdali a v hre sme pokračovali až do úplného konca. Napriek veľa strelám, ktoré naši hráči strelili, brankár súperov bol vynikajúci a nedovolil nám dať gól. Na konci sme súperovi podľahli a zápas ukončili prehrou.

 

22.06 sobota 11:00 Buldogs Brno Orange SPP - 0:7

Komentár k zápasu Dušan Sokolík (tréner):

Zápas sa veľmi podobal nášmu prvému zápasu proti Strešoviciam, kedy sme hrali od začiatku pod veľkým tlakom súpera. Aj keď sme sa dostali na loptu, naši hráči potom nemali dostatok síl na prechod do útoku a presnú rozohrávku alebo strelu na súperovej polovici. Ťažko mi vyzdvihovať výkon jednotlivcov v tomto ťažkom zápase. Všetci chalani bojovali, nikto nič nevypustil, ale žiaľ súper bol omnoho lepší, čo sa odzrkadlilo aj na výsledku.

Potešil ma hlavne výkon brankára Aleša Sudera, ktorý musí na sebe viac popracovať a v nasledujúcej sezóne pomôže našim mužom dosiahnuť lepšie výsledky.

 

Staršia prípravka na celoslovenskom turnaji Späť na článkyNa Open Game aj MUŽI