4 body po zápasoch s východniarmi

16. a 17. kolo 1. mužskej ligy v Dubnici nad Váhom.

12. január sobota 17:00 MŠH Dubnica nad Váhom

Muži 16.kolo ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom - Eastern Wings Michalovce 7:6 (2:3,3:0,2:3)

Góly Stars: Janiga Mi (Blažej), Sokolík, Pšenák (Blažej), Gajdoš (Sokolík), Jelínek (Janiga Mi), vlastný, Blaźej

Zostava Stars: Gelien, Oberta A - Káčer, Pšenák, Šebík, Blažej, Janiga Mi - Bahna, Janiga Ma, Antal, Sokolík, Gajdoš - Jelínek, Mutala, Fiala - Oberta I, Meliš, Bajzík

Hodnotenie strelca gólu Michala Sokolíka: Po dlhšej zápasovej pauze sme nastúpili do veľmi dôležitého zápasu s Michalovcami s obrovskou motiváciou vyhrať a získať nejaký náskok v tabuľke. Od prvej tretiny tempo zápasu bolo vysoké. Súper sa ujal vedenie už 2:0, avšak tento náskok sme dokázali skorigovať na 2:2 a opäť sa začalo hrať od remízy. Do prvej prestávky sme dostali ešte jeden gól, ktorý nás našťastie nepoložil. V druhej tretine sme oprášili náš strelecký potenciál a konečne sme si aj my vybojovali aspoň dvojgólové vedenie, s ktorým sme išli po druhej tretine do šatne. Tretia tretina musela byť pre oko diváka asi aj najatraktívnejšia. Michalovce sa stále na nás doťahovali, no vždy sme dokázali dať o ten jeden gól viac. V samom závere sme si zbytočne skomplikovali priebeh tretiny dvomi vylúčeniami, ktoré súper už chvalabohu nevyužil. Okrem troch dôležitých bodov bolo aj veľké pozitívum divácka kulisa, ktorá sa postupne rozrastá a vďaka ktorej sme hnaní k lepším výsledkom.

13. december sobota 14:00 MŠH Dubnica nad Váhom

Muži 17.kolo ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom - Žltý Sneh Košice 5:5 (2:0,0:3,3:2)

Góly Stars: Sokolík (Gajdoš), Mutala (Oberta I), Blažej (Janiga Mi), Janiga Mi (Blažej), Blažej (Janiga Mi)

Zostava Stars: Oberta A, Gelien - Káčer. Pšenák, Jelínek, Blažej, Janiga Mi - Oberta I, Bajzík, Antal, Sokolík, Gajdoš - Bahna, Fiala, Mutala - Janiga Ma, Meliš

Hodnotenie Ivana Obertu: Do zápasu s prvým tímom tabuľky sme nastupovali s vedomím, že aj ťažký súper je súper ako každý iný a zápas sa začína od nuly na oboch stranách. Ani súper a ani my sme nechceli nič riskovať a vyčkávaním na chyby toho druhého sme si vytvárali príležitosti na skórovanie. Našou aktívnou hrou a napádaním hlavne na polovici súpera sme po prvej tretine odchádzali do šatne so skóre 2:0 v náš prospech. V druhej tretine sme však aj napriek pokynom trénera zo šatne, svojou nedisciplinovanosťou a vlastnými chybami dovolili súperovi stav zápasu otočiť v jeho prospech na 3:2 a vedeli sme, že v tretej tretine musíme zopakovať bojovnosť a nasadenie z tej prvej. Hneď v úvode poslednej tretiny sa nám podarilo vyrovnať na 3:3 a začala sa „naháňačka“ o jeden gól. Dve minúty pred koncom zápasu za stavu 4:5 sa nám naskytla príležitosť využiť ponúknutú presilovku a v čase 59:13 sa nám to podarilo a vyrovnali sme na 5:5. Výsledok zápasu sa už nepodarilo do konca zápasu zmeniť ani nám a ani súperovi a tak sme si vybojovaný bod za remízu mohli vychutnať spolu s našimi fanúšikmi, ktorí nás prišli podporiť za čo im veľmi ďakujeme.