Mladší žiaci v Trenčíne

Mladší žiaci odohrali svoje premiérove dvojkolo v Trenčíne.

13. október sobota 9:00 MŠH Trečín

Mladší žiaci 1.kolo 1.FBC Florbal Trenčín – ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom 17:0

Hodnotenie vedúceho tímu Tomáša Veselého: Chlapci z U13-ky začali sezónu hneď jednými z najťažších stretnutí proti Trenčianskym FBC a AS. Pre niektorých z nich to boli prvé reálne zápasy, no zhostili sa ich bojovne, neúnavne ale hlavne tímovo. Prvý zápas proti FBC TN sme nezačali dobre, od začiatku sme mali veľmi málo z hry, a góly padali do našej brány priľahko. Keď sa aj chlapci dostali k lopte, dlho sa im na hokejkách neohriala. Cez prvú prestávku bolo treba hlavne zdvihnúť náladu, čo to im bolo trénerom vysvetlené. Druhá tretina bola napriek inkasovaným gólom lepšia aj v tretej tretine sa naša hra zlepšovala, dostali sme sa aj ku pár strelám, no gól sa nám nepodarilo streliť.

13. október sobota 11:20 MŠH Trenčin

Mladší žiaci 1. kolo ŠK Victory Stars Dubnica nad Váhom - Florbalový klub AS Trenčín 2:29

Pred druhým zápasom sme mali dosť času na povzbudenie chlapcov, v šatni sme sa snažili poukázať na chyby, ale hlavne pozitíva z predchádzajúceho zápasu. Zápas proti AS Trenčínu začal podstatne lepšie, prvý gól sme dostali až po pár minútach. Za stavu 3:0 pre AS TN sme sa vzomkli, všetci sa povzbudzovali navzájom hlučným pokrikovaním a búchaním hokejkami. Ďalšia pätica po striedaní oplatila povzbudzovanie. V priebehu dvoch striedaní sa chlapci tímovým krikom a povzbudzovaním dokázali herne zdvihnúť, hala bola plná ich kriku a herne sa sily vyrovnali. Veľké nasadenie prinieslo prvý gól Victory Stars, po chvíli chalani pridali ďalší. Prehrávali sme už len o jeden gól. No nepodarilo sa nám tempo udržať, súper sa vrátil do hry a nakoniec bol z toho výsledok 2 : 29. Ciel, ktorý sme si v kabíne stanovili pred druhým zápasom chlapci splnili, neodišli sme bez streleného gólu. Zanechali určite dobrý dojem, pretože aj napriek nepriaznivým výsledkom makali až do konca, aj keď to pre nich nebolo ľahké.