Juniori s prvou výhrou v sezóne

Sumár výsledkov 3. a 4. kola juniorov a považského derby mužov s Púchovom

Po dvoch týždňoch hrali muži aj juniori svoje zápasy. Na mužov čakala ich dvojička Púchov. Do Dubnice proti juniorom pricestovali Zvolen a Prešov.

15. september piatok 18:00 sTC Aréna Púchov

Muži 3.kolo FBK Púchov - ŠK Victory Stars Nová Dubnica 14:8 (6:1,4:5,4:2)

Góly Stars: Janiga Mi, Blažej, Bičan, Janiga Mi (Kubaščík), Kubaščík (Blažej), Janiga Mi (Káčer), Blažej (Káčer), Bajzík (Janiga Mi)

Zostava Stars: Oberta, Gelien - Bajzík, Káčer, Blažej, Janiga Mi, Kubaščík - Pšenák, Gregorík, Antal, Guga, Horečný - Škvarka, Janiga Ma, Šebík, Buček, Bičan

Hodnotenie trénera Dušana Sokolíka: Prvú tretinu sme totálne prespali. Súpera sme púšťali do šancí, ktoré v pohode premienňal. V druhej tretine sme stiahli hru na 2 lajny, ale napriek tomu že sme góly dávali, žial sme aj dostávali a Púchov si udržoval poćas zápasu stále pohodlný náskok. Musíme začat hrať ihneď od začiatku a nie až keď prehrávame o viac gólov.

16. september sobota 14:00 MŠH Dubnica nad Váhom

Juniori 3.kolo ŠK Victory Stars Nová Dubnica U19 - ŠK 1.FBC Zvolen U19 6:13 (5:6,0:5,1:2)

Góly Stars: Mutala (Leitmann), Madaj (Bahna), Horečný (Kozák), Horečný (Jelínek), Guga (Kozák), Madaj (Fursten)

Zostava Stars: Gelien, Oberta - Káčer, Šebík, Leitmann, Fursten, Mutala - Guga, Kozák, Jelínek, Horečný, Antal - Zajko, Bahna, Kalafut, Madaj, Fraštík

Hodnotenie kapitána Samuela Antala: Do zápasu sme šli s tým, že zabojujeme o tri body. V prvej tretine sme behali, strielali na bránu a podarilo sa nám streliť 5 gólov. Boli tam viaceré individuálne chyby, po ktorých súper ťažil. V šatni medzi tretinami sme si povedali, čo budeme v druhej tretine hrať. V prostrednej tretine sme boli žial úplne vypojení, prestali sme behať a strielať a keď už dáka strela bola, tak mimo priestoru brány. Zvolenčania vyrážali do rýchlych protiútok po našich individuálnych chybáchm, z ktorých dokázali si vyhrať zápas. Do poslednej 20-minútovky sme šli s tým, že ideme s výsledkom čosi spraviť. Konečne naše strely nachádzali priestor bránky, zvolenský brankár sa už zapotil. Tlačili sme, ale bez góloveho efektu a zápas sa v podstate už len dohrával.

17. september nedeľa 11:00 MŠH Dubnica nad Váhom

Juniori 4.kolo ŠK Victory Stars Nová Dubnica U19 - FBC Mikuláš Prešov U19 11:8 (5:2,4:2,2:4)

Góly Stars: Fursten (Mutala), Guga (Kozák), Madaj (Antal), Madaj (Antal), Antal (Káčer), Guga (Antal), Madaj (Guga), Horečný (Antal), Madaj, Horečný (Madaj), Horečný (Oberta)

Zostava Stars: Oberta, Gelien - Kozák, Guga - Bahna, Káčer - Šebík, Fursten, Mutala - Antal, Horečný, Madaj - Kalafut, Zajko, Fraštík

Hodnotenie kapitána Samuela Antal: Pred zápasom sme si povedali, čo sme spravili včera zlé aby sme tieto chyby v tomto zápase odstránili. Prvú tretinu sme ovládli po chybách súpera po brejkoch sa nám podarilo streliť góly. Môže nás mrzeť, že v závere prvej tretiny sme po školáckej chybe nechali Prešov vstreliť gól. V prostrednej časti stretnutia sme trochu polavili v tempe nechávali súpera hrať. Pomohlo nám 5-minútové výlučenie, keď ma súper hráč pri prešvihu trafil čepelou do hlavy. V dlhej presilovke sme boli mimoriadne efektívny, keď sme strelili ďalšie 4 góly. Stav po 40 minútych hry bol 9:4. Tretia a súčasne záverečná tretina začala pre nás zle. Gól sme dostali hneď po 27 sekundách. Výraznu hru zohralo aj 5-minútové vylúčenie nášho hráča po nepeknom narazení na mantinel. Náštastie Prešovčania neboli takí efektívni ako my. Po skončení nášho oslabenia sme sa nechali zasa zbytočne vylúčiť. Trištvrte minúty pred koncom sme gólom do prázdnej bránky spečatili naše historické prvé víťazstvo v Juniorskej extralige. Týmto sa chcem poďakovať chalanom za to, ako dnes dreli a bojovali za nás, trénerovi a asistentovi za taktické rady, ktoré nám počas zápasu hovorili a fanúšikom, ktorí si dnes našli cestu do haly a prišli nás podporiť. Ďakujeme.