Konečne výhra, začína druhá polovica sezóny

V nedeľu 13.11. sme odohrali zápas s Topoľčanmi.

Po smolnom zápase s Partizánskym išli chalani na druhý deň do Topoľčian. O jedenástich hráčoch a dvoch brankároch to bola celkom výzva. Hlavne keď niektorý cítili v nohách ešte zápas s Partizánskym. Do brány sa postavila naša nová brankárska posila Gabriel Mészáros. Palubovka bola viac než strašná pretože sa na nej šmýkalo tak, že len rozbehnúť alebo zastaviť bol výkon hodný bohov.

Prvý gól padol v presilovke súpera. Keď po strielanej prihrávke presne tečoval Peter Smatana. Muži začali viac útočiť a z toho vznikali sľubné akcie. Prvá, ktorá mužov vyšla bola po spolupráci Martin Bičan a Michal Janiga. Do konca tretiny sa už stav nezmenil.

Druhú tretinu hviezdy zvládli na jednotku. Začalo to rýchlym gólom Petra Blažeja v 41. sekunde druhej tretiny. Po troch minútach mal “Blažo” opäť prsty v ďalšom góle keď prihral úplne voľnému Mišovi Janigovi, ktorý sa trafil presne. O 40 sekúnd neskôr sa táto spolupráca zopakovala. Takže v krátkom čase si muži vytvorili 3 gólový náskok. Ten sa podarilo navýšiť ešte raz. Po štandartke rozohranou Martinom Bičanom strieľal na bránu Peter Blažej a presne. 5:1 pre hviezdy už vypadalo zaujímavo.

Tretia tretina mala rozhodnúť. Súper znížil až v polovici tretej tretiny na 5:2. V 15. minúte sa naši neubránili keď boli v oslabení a už to bolo 5:3. Vtedy súper tvoril na našich veľký tlak, ktorý naši zvládali. Sekundu pred koncom bol vylúčený Martin Bičan a súper mal štandartku tesne pred bránou. Hviezdy vedeli, že vyhrajú ale nechceli pustiť ďalší gól. Gabo Mészáros nakázal chalanom aby si všetci zakľakli na malé bránkovisko. Po rozohratí a strele sa loptička odrazila od Petra Blažeja a zazvonilo brvno. Muži sa tak mohli konečne tešiť z víťaztva..